auta

Newsy z branży motoryzacyjnej. Moto-wydarzenia w Wałbrzychu

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Land Cruiser na zimę
2012-05-25 15:19

 Wraz z nadejście m zimy Toyota postanowiła sprostać wyzwaniu klientów, którzy uwielbiają trudne warunki na drodze. To właśnie dla nich pojawia się w sprzedaży nowa wersja Land Cruisera.


 Land Cruiser będzie sprzedawany w czterech różnych wersjach z jednym z dwóch silników. Benzynowy 4-litrowy VVVT-i V6. Motor ten pozwala przyśpieszyć do 100 km/h w 9.4 s. Turbodiesel 3.0 D-4D wykonany w często stosowanej przez japończyków technologii common rail osiąga 161 KM przy 3 400 obr/min. Maksymalna prędkość wynosi 165 km/h dla wersji z manualną skrzynią biegów, a osiągnięcie setki zajmuje 12,7 s. Nowy Land Cruiser to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli wypuszczonych przez Toyotę. Auto wyposażone jest w wiele elektronicznych systemów uprawniających jazdę w terenie, bądź teź wpływających na komfort lub bezpieczeństwo. Światowym debiutem jest tutaj Hill-start. Assist Control (HAC). System ten monitoruje obroty kół podczas wjazdu na zbocze i ruchu po śliskich nawierzchniach oraz potencjalne zsuwanie się auta po zboczu. Kontrolując obroty poszczególnych kół HAC blokuje ześlizg i umożliwia ruch jedynie do przodu. System Downhill Assist Control automatycznie kontroluje prędkość obrotu kół i zapobiega niekontrolowanemu ześlizgiwaniu się pojazdu ze zbocza. System pracuje nawet, wtedy, gdy dźwignia przekładni znajduje się w położeniu neutralnym. Czujniki obrotu kół wychwytują nadmiernie niską prędkość.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: