auta

Newsy z branży motoryzacyjnej. Moto-wydarzenia w Wałbrzychu

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Hakkinen u Św. Mikołaja
2012-05-25 15:19

 Mika Hakkinen wystartuje Mitsubishi Lancerem Evolution WRC2 w Rajdzie Arktycznym Laponii. Impreza odbędzie się w dniach 24-25 stycznia 2003 roku.


 
Mika Hakkinen wystartuje Mitsubishi Lancerem Evolution WRC2 jako prywatnie zgłoszony kierowca. Samochód Hakkinena zostanie przygotowany przez Ralliart Europe, zespół reprezentujący Mitsubishi Motors w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Będzie to pierwszy start fińskiego kierowcy w rajdzie po jedenastu latach rywalizacji w Formule 1 i zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata w latach 1998 i 1999. Hakkinen, który latem tego roku definitywnie zakończył karierę w Formule 1 pozostaje w rodzinie DaimlerChrysler, także podczas jednorazowego startu jako kierowca rajdowy w samochodzie partnerskiej firmy Mitsubishi Motors. Nawet po przeszło roku od swojego ostatniego wyścigu w Formule 1 Mika pozostaje nadal jedną z najpopularniejszych postaci światowego sportu. Dzieje się tak szczególnie w Niemczech, głównie dzięki sympatycznemu wizerunkowi w telewizyjnych reklamach samochodów Mercedes-Benz. W ramach uznanej rodziny sportów motorowych DaimerChrysler, Mitsubishi Motors szczyci się zdobyciem w 1998 roku tytułu mistrza świata FIA w rajdach samochodowych wśród producentów w klasyfikacji kierowców w latach 1996-1999. Wszystkie sukcesy zostały osiągnięte dzięki Mitsubishi Lancerowi Evolution. Rajd Arktyczny Laponii 2003 inauguruje przyszłoroczny serial rajdowych mistrzostw Europy. Start i meta rajdu zlokalizowane są w Rovaniemi, mieście Świętego Mikołaja położonym na kole podbiegunowym. Rajd składa się z 15 odcinków specjalnych rozgrywanych na zaśnieżonych drogach i przy temperaturze poniżej minus 20 stopni Celsjusza.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: