auta

Wydarzenia

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2018-06-18 12:39

Wiele cennych eksponatów dla światowego motorsportu znalazło swoje bezpieczne miejsce w Wałbrzychu. O pamięć dla przedmiotów i ludzi nieustannie walczy Jerzy Mazur, prywatny przedsiębiorca, wielokrotny mistrz Polski i Europy w wielu dyscyplinach, a także pierwszy w historii Polak na mecie Rajdu Dakar. Z założycielem wyjątkowego Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu, który ciągle poszerza swoje zbiory, rozmawiamy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, corocznego święta obchodzonego 18 maja.

czytaj więcej... (kliknij)

2018-06-18 12:37

Joanna Babiarz, Karol Ferenc i Rafał Chowański stoczą finalny bój o prestiżowy tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2018”. Półfinały akcji organizowanej przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego odbyły się podczas „Mocy Maszyn” w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Widowiskową imprezę poprowadził Adam Kornacki z TVN Turbo. Teraz już tylko finał i nagrody! Kto okaże się najlepszy, dowiemy się już w niedzielę, 24 czerwca podczas 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:22

 
Kia Motors Corporation sprzedała w 2002 roku 1.007,876 samochodów. Pierwszy raz 58-letniej historii Kia, gdzie roczna sprzedaż przekroczyła milion aut i z godnie z oczekiwaniami była większa niż w roku poprzednim o 1,7%. Carnival zastąpił kompaktowe Rio na pozycji najlepiej sprzedającego się samochodu Kia, aczkolwiek Rio pozostało nadal nr 1 jeżeli chodzi o eksport.

2012-05-25 15:22

 Alfa Romeo Brera odniosła sukces w konkursie „ Nowości roku wśród samochodów koncepcyjnych „ w kategoriach „ Najlepszy wygląd „ i „ Najlepszy samochód koncepcyjny”. Wydarzenie to miało miejsce w Detroit na Autoweek Design Forum zorganizowanym przez COBO Center przy udziale 700 przedstawicieli najpopularniejszych firm samochodowych oraz najbardziej szanowanych pism motoryzacyjnych z całego świata. Alfa Romeo Brera została nagrodzona przez jury złożone z ekspertów branży samochodowej, takich jak : Gordon Murray z McLaren Cars Ltd., Akira Fujimoto z Car Styling, Rick Ceppos z pisma Autoweek, Ken Greenley z Royal College of Arts, Chuck Jordan były Szef Projektantów w GM oraz Chris Wright z magazynu „ Automotive News Europa”. Ta prestiżowa nagroda jest kolejnym sukcesem oraz wyrazem uznania z jakim spotkał się stworzony nie cały rok temu samochód. Zaprezentowana po raz pierwszy na motor Show 2002 w Genewie, Alfa Romeo Brera została ogłoszona „ Najlepszym modelem „ przez magazyn Autoweek ; t

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:20

 Podczas salonu samochodowego w Detroit koncern DaimlerChrysler zaprezentował po raz pierwszy na świecie motocykl o nazwie Dodge Tomahawk. Ten nietypowy pojazd wyposażony został w 500- konny silnik Dodge'a Vipera V-10 o pojemności 8277 ccm. Projekt tego wehikułu powstał w wyniku prac projektów z Grupy Chryslera, a co ciekawe za bazę ich pomysłów posłużył samochód Viper.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:19

 Mika Hakkinen wystartuje Mitsubishi Lancerem Evolution WRC2 w Rajdzie Arktycznym Laponii. Impreza odbędzie się w dniach 24-25 stycznia 2003 roku.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM