auta

Samochody

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2018-06-18 12:39

Wiele cennych eksponatów dla światowego motorsportu znalazło swoje bezpieczne miejsce w Wałbrzychu. O pamięć dla przedmiotów i ludzi nieustannie walczy Jerzy Mazur, prywatny przedsiębiorca, wielokrotny mistrz Polski i Europy w wielu dyscyplinach, a także pierwszy w historii Polak na mecie Rajdu Dakar. Z założycielem wyjątkowego Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu, który ciągle poszerza swoje zbiory, rozmawiamy z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, corocznego święta obchodzonego 18 maja.

czytaj więcej... (kliknij)

2018-06-18 12:37

Joanna Babiarz, Karol Ferenc i Rafał Chowański stoczą finalny bój o prestiżowy tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2018”. Półfinały akcji organizowanej przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego odbyły się podczas „Mocy Maszyn” w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Widowiskową imprezę poprowadził Adam Kornacki z TVN Turbo. Teraz już tylko finał i nagrody! Kto okaże się najlepszy, dowiemy się już w niedzielę, 24 czerwca podczas 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:26

 W ofercie Mazdy pojawił się model Premacy. Auto w większości krajów europejskich sprzedawane jest od pewnego czasu. Wzbogaci on gamę samochodów znajdujących się się dotychczas w polskiej sieci Mazdy o model z segmentu Mini Vanów. Zewnętrzne wymiary Premacy niewiele odbiegają od typowego samochodu kompaktowego. Ma natomiast zdecydowanie szerszy rozstaw osi,co zapewnia o wiele większą przestrzeń we wnętrzu zarówno kabiny pasażerskiej jak i bagażniku,niż samochód klasy niższej średniej. Wielkość i kształt drzwi,sposób ich otwierania, siedzenia umieszczone wyżej niż w zwykłym samochodzie (tzw. punkty ”Hip points” na optymalnej wysokości,tj.579mm pomiędzy sylwetką siedzącą a stojącą przy samochodzie) sprawiają,że wsiadanie i wysiadanie jest bardzo wygodne. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:24

 Wygląda bezpiecznie jak czołg,choć nazwą nawiązuje do samolotu i innych historycznych modeli swojej marki. Rolls – Royce Phantom to pierwszy nowy model od czasu przejęcia firmy przez BMW. Konkurent Maybacha otrzymał aluminiową ramę,doskonały,dwunastocylindrowy silnik i odziedziczył detale,które sprawiają, że auto w każdym calu oddaje ducha swoich poprzedników Phantom niesie w sobie tradycję jednej z najsłynniejszych marek świata upakowaną w super nowoczesny garnitur. Według BMW, udało się stworzy auto, które łączy w sobie spokojny skrajnie nowoczesne technologie,materiały o najwyższej możliwych jakości i zegarmistrzowską pracę rzemieślniczą.Projektanci nowego Rolls-Royce'a dokładnie przestudiowali dawne modele,które przez lata nadały tej marce niepowtarzalny wizerunek. W szczególności inspirowali się takimi samochodami jak Phantom I i II z lat trzydziestych,Silver Cloud z pięćdziesiątych i Silver Shadow z sześćdziesiątych. Tym samym nowy model otrzymał wszelkie znaki rozpoznawcze tamtych aut,a w szczególności długi rozstaw osi, bardzo krótki przedni zwis, głęboki tylni słupek i długą maskę silnika. Elementy te sprawiają,że Phantom wygląda tak jak by cały czas powoli przyśpieszał, nawet gdy spokojnie drzemie na parkingu. Charakterystycznym elementem jest także oczywiście słynny gril i najsłynniejszy chyba znaczek ”The Sprit of Ecstasy”, który w tym wydaniu wsuwa się automatycznie podczas ruszania. O środku nowego Phantoma grzechem jest sucho powiedzie ,żę jest luksusowe. To prawdziwy majstersztyk. Tutaj dopiero odczuwa się brytyjskie korzenie. Drzwi otwierają się jak w starych limuzynach,na dwie strony. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:22

Mitsubishi Lancer Evolution to jeden z najpopularnijszych samochodów sportowych ostatniej dekady. Tommi Makinen za kierownicą samochodu tej marki wywalczył cztery tytuły mistrza świata (1996-1999), a w sezonie 1998 zespół Mitsubishi triumfował wśród producentów. Rui Madeira, Gustavo Trelles, Manfred Stohl i Gabriel Pozzo aż siedmiokrotnie sięgali w różnych „ ewolucjach” Lancera po mistrzowski tytuł w rywalizacji kierowców samochodów produkcyjnych. 

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:20

 Sprzedaż nowych samochodów spadła w zachodniej Europie w listopadzie o 6,2%. Według przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Aut klienci zmniejszają swoje zakupy w sytuacji gospodarczej i zagrożenia bezrobociem.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:19

 Wraz z nadejście m zimy Toyota postanowiła sprostać wyzwaniu klientów, którzy uwielbiają trudne warunki na drodze. To właśnie dla nich pojawia się w sprzedaży nowa wersja Land Cruisera.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:18

 Najnowszy koncept firmy Citroen nosi nazwę C-Airdream. Auto to dorasta do miana „dzieła sztuki”. C-Airdream znacznie odbiega od przyjętych obecnie standardów w motoryzacji.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:18

 Audi TT – obiekt westchnień wielu kierowców. Mimo upływu czasu, wciąż słabo dostępne przeciętnemu Polakowi. Niewiele osób jednak wie, że ten wyjątkowy samochód miał swoją premierę już 7 lat temu.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-05-25 15:17

 Na prośbę Czytelników przybliżamy prototyp Clica – mini – samochodu,jaki na terenie upadłej fabryki Nysa Motor zamierza produkować spółka Clic Car Corporation.
Miniauto które z zależności od wersji i wyposażenia,ma kosztować od 14 do około 25 tys.zł,ma palić około 3,5 litra benzyny na 100 kilometrów. Według prezesa spółki,kupnem samochodu zainteresowani są Francuzi,Hiszpanie i Włosi. Po jazdach testowych w Nysie Clic ma wyruszyć na drogi całej Polski. Oficjalna premiera samochodu ma nastąpić podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.

ARCHIWUM