auta

Newsy z branży motoryzacyjnej. Moto-wydarzenia w Wałbrzychu

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Krążownik szos
2012-05-25 15:24

 Wygląda bezpiecznie jak czołg,choć nazwą nawiązuje do samolotu i innych historycznych modeli swojej marki. Rolls – Royce Phantom to pierwszy nowy model od czasu przejęcia firmy przez BMW. Konkurent Maybacha otrzymał aluminiową ramę,doskonały,dwunastocylindrowy silnik i odziedziczył detale,które sprawiają, że auto w każdym calu oddaje ducha swoich poprzedników Phantom niesie w sobie tradycję jednej z najsłynniejszych marek świata upakowaną w super nowoczesny garnitur. Według BMW, udało się stworzy auto, które łączy w sobie spokojny skrajnie nowoczesne technologie,materiały o najwyższej możliwych jakości i zegarmistrzowską pracę rzemieślniczą.Projektanci nowego Rolls-Royce'a dokładnie przestudiowali dawne modele,które przez lata nadały tej marce niepowtarzalny wizerunek. W szczególności inspirowali się takimi samochodami jak Phantom I i II z lat trzydziestych,Silver Cloud z pięćdziesiątych i Silver Shadow z sześćdziesiątych. Tym samym nowy model otrzymał wszelkie znaki rozpoznawcze tamtych aut,a w szczególności długi rozstaw osi, bardzo krótki przedni zwis, głęboki tylni słupek i długą maskę silnika. Elementy te sprawiają,że Phantom wygląda tak jak by cały czas powoli przyśpieszał, nawet gdy spokojnie drzemie na parkingu. Charakterystycznym elementem jest także oczywiście słynny gril i najsłynniejszy chyba znaczek ”The Sprit of Ecstasy”, który w tym wydaniu wsuwa się automatycznie podczas ruszania. O środku nowego Phantoma grzechem jest sucho powiedzie ,żę jest luksusowe. To prawdziwy majstersztyk. Tutaj dopiero odczuwa się brytyjskie korzenie. Drzwi otwierają się jak w starych limuzynach,na dwie strony. 


 Można powątpiewać ,czy to rozwiązanie okaże się praktyczne na zwykłym parkingu. Pewne jest jednak że już sama długość (5.83 m) może się okazać kłopotliwa,gdy szofer będzie chciał zostawićRollsa gdzieś na mieście. Jazda Phantomem ma być nie odczuwalna. Zadba o to skomplikowane wielowahaczowe zawieszenie z elektryzowanymi amortyzatorami i powietrznymi sprężynami. Dodatkowo, duże koła,krótki przedni zwis i duży rozstaw osi wpływać mają na harmonijnie połączenie dobrych właściwości jezdnych z poręcznością. Do Phantoma zaprojektowano specjalnie nawet opony. Nowy Rolls – Royce to pierwsze auto na świecie, w którym seryjnie wykorzystuje się ogumienie zdolne przejechać ponad 160 km, przy prędkości 80km/ h, mimo całkowitego przebicia. Pod maską nowego Rollsa gra dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6.75 litra. Pozwala ona na przyśpieszenie do 100km/h w 5.9 s. i osiągniecie 240 km/h. Na zakup trzeba wyłoży
minimum 400 tys Euro.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: