auta

Newsy z branży motoryzacyjnej. Moto-wydarzenia w Wałbrzychu

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Dodge Tomahawk
2012-05-25 15:20

 Podczas salonu samochodowego w Detroit koncern DaimlerChrysler zaprezentował po raz pierwszy na świecie motocykl o nazwie Dodge Tomahawk. Ten nietypowy pojazd wyposażony został w 500- konny silnik Dodge'a Vipera V-10 o pojemności 8277 ccm. Projekt tego wehikułu powstał w wyniku prac projektów z Grupy Chryslera, a co ciekawe za bazę ich pomysłów posłużył samochód Viper.


 Konstruktorzy odrzucili od niego „zbędne” części nadwozia, zsunęli ze sobą koła, zamontowali pojedyncze siedzenie i w ten oto sposób powstał Tomahawk. Koncepcyjny motocykl to bez wątpienia pojazd niezwykły. Z jednej strony posiada on cztery koła, z drugiej jednak rozstaw pomiędzy nimi jest tak mały, że nazwaliśmy go „ jednośladem” (koniecznie w cudzysłowie). Moc 500 KM uzyskiwana w dziesięciu cylindrów silnika przenoszona jest na tylną oś i pozwala ona rozpędzić Tomahawka do blisko 400 mil na godzinę, co w przeliczeniu na kilometry daje niewiarygodną prędkość 643 km/h.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: